czwartek, 19 lipca 2012

Pasja, czyli najmłodsza kropla krwi Pursata

Pursat i Pelhan nie miały szczęścia wykazać się na czysto rasowych klaczach, dlatego cieszy mnie fakt, że ich krew krąży nadal, mimo że w półkrwi. W ubiegłym roku przyszła na świat wnuczka Pelhana (75% AT, po Somah Geli), wiosną obecnego - wnuczka Pursata. Pasja, bo takie imię otrzymała, niesie jednak w sobie tylko 1/4 achał-tekińskiej krwi. Jej ojcem jest bardzo dobry, znany skoczek - Fair Play Coudreau rasy selle francais, a matką szlachetnej półkrwi Priekrasnaja (Pursat AT - Dalnia m / Darg m), która także odnosiła pewne sukcesy w konkurencji skoków. Pasja jest jej pierwszym źrebięciem, które urodziła mając 17 lat i w przyszłości ma być użytkowana w sporcie, a konkretnie - tak jak rodzice - w skokach.

Mała jest przepiękna, dobrze zbudowana, ze szlachetną głową i bystrym spojrzeniem. Na razie jest gniada z charakterystycznymi, typowo achał-tekińskimi "skrzydłami" po obu stronach kłębu, ale już zaczyna zrzucać pierwszą sierść i na jej małym zadku prześwitują stalowo-siwe włosy.

Ma w tej chwili dwa miesiące, była to moja pierwsza wizyta u niej. Wciąż jest trochę nieśmiała, trzyma się blisko matki. Ciężko ją było pogłaskać czy w ogóle dotknąć, bo Priekrasna spacerowała z nią praktycznie bez przerwy wzdłuż ściany pastwiska. Obecnie na padok wychodzi z nimi babcia małej - małopolska Dalnia, zwana Rudą.


Babcia, mama i córka, czyli rodzina w komplecie ;-) za Mamą jest bezpieczniej ;-) przyszły sportowiec :-D
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz