środa, 6 lutego 2013

Nowe reproduktory w Shael na sezon 2013

Nastał kolejny sezon wyźrebień, a wydaje mi się, jakby maluchy z rocznika 2012 urodziły się zaledwie wczoraj. Wraz z kolejnym pokoleniem przychodzą także zmiany w koncepcjach hodowlanych. Oprócz stałych, sprawdzonych reproduktorów, pojawiają się nowe. Tak też się stało w stadninie Shael - do grupy ogierów czołowych dołączyły Gaon Shael i Khazar.

Gaon, jak sama nazwa wskazuje, urodził się w stadninie, w której przyjdzie mu kryć, a wcześniej został sprzedany jako młodziak prywatnej osobie. Ośmielę się stwierdzić, że to właśnie takich ogierów potrzebuje rasa - łączących w sobie poprawną, atletyczną budowę, typ rasowy, urodę i zdolności użytkowe. Gaon ma w tej chwili 4 lata, przeszedł trening sportowy i jak na konia achał-tekińskiego jest dość potężny - 162-188-20,5 cm. Pochodzenie ma również pierwszorzędne, gdyż jest synem jednego z najlepszych współczesnych ogierów - Gazyra Shael i cennej matki stadnej Djagali Shael, która łączy w sobie krew epokowych reproduktorów - Garema i Dagestana.

(c) FOTART

Drugim ogierem jest 9-letni Khazar, którego na obecny sezon użyczył hodowca - stadnina Gurtbil. Khazar jest również wysoki, ale drobniejszy od sąsiada ze stajni - 163-180-20 cm. Przy tym charakteryzuje się wyraźnym typem i urodą, tak charakterystycznymi dla linii Gelishikli, którą reprezentuje. Ogier może pochwalić się ciekawym pochodzeniem z Gaisanem, Dagestanem, Opalem, Dornazarbekiem czy Fakirpelvanem w kratkach rodowodu. Dodatkowo posiada bardzo cenny inbred na Gelishikli i Sere.

(c) FOTART

2 komentarze:

  1. Piękne ogiery.
    Gdzie są te reproduktory?
    Ile kosztuje stanówka nimi?

    OdpowiedzUsuń
  2. Stoją w Rosji. O szczegóły krycia musisz pytać u hodowcy: leo-babaev@yandex.ru

    OdpowiedzUsuń