poniedziałek, 11 lutego 2013

Gench w SKZ na sezon 2013!

Gench jest obecnie jednym z najbardziej utytułowanych, tak pod względem własnych dokonań, jak i swojego potomstwa, koni achał-tekińskich na świecie. Urodził się w Stawropolskim Konzawodzie w 2004 roku, po ojcu czempionów - Murgabie i od doskonałej Gulgadam. Już jako dwulatek zdobył tytuł Młodzieżowego Czempiona Świata i czempiona Shael Cup. Rok później obronił te tytuły już w kategorii starszych koni. Biegał również na torze, cztery razy wygrywając.

Po zakończeniu treningu wyścigowego rozpoczął karierę hodowlaną. Pierwszy sezon spędził u swojego hodowcy Alexandra Klimuka w Stavropolu i już ten pierwszy rocznik źrebiąt okazał się niezwykle obiecujący. Wśród nich była m.in. dwukrotna Czempionka Rosji Meledje oraz dzielne wyścigowo: Magriba i Okgun.

Kolejnym przystankiem Gencha była stadnina im. Naiba Idrisa, gdzie krył w 2009 oraz 2011 roku i tam również nie zawiódł dając szalenie typowe, urodziwe i poprawne potomstwo jak Gaiba, Gepard Dag, Sagaya i Sagirdja oaz stawkę perspektywicznych maluchów z 2012 roku. W 2011 pokrył też jedną klacz z SKZ - Karadję, która urodziła wspaniałą klaczkę, jedną z najlepszych w stadninie.

W sezonie 2013 Gench znowu wraca do Stavropola i mam nadzieję, że zostanie szeroko użyty na doskonałym materiale jakim dysponuje stadnina.

Gench w stadninie im. Naiba Idrisa, (c) FOTART

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz