sobota, 31 maja 2014

Test FEI - ujeżdżeniowy sprawdzian achał-tekińców z KSK Uspenskiy

Jak pisałam kilka dni temu (KLIK!), w rosyjskim klubie jeździeckim "Novyi Vek" odbyły się testy ujeżdżeniowe dla koni w różnych kategoriach wiekowych. Oprócz wspomnianego Gaona w pięciolatkach, sędziom zostały zaprezentowane jeszcze trzy inne achał-tekińskie ogiery będące własnością Viktora Vorosova, który stoi na czele prężnie działającego i rozwijającego się kompleksu jeździeckiego KSK Uspenskiy.

W czterolatkach, z bardzo dobrej strony pokazał się kary Sevan Shael. Ten rosły ogier (164 cm) o fenomenalnym pochodzeniu (hod. Shael Studfarm, Saivan - Djennet Shael po Gazyr Shael) uzyskał wynik 74,6%, co dało mu drugą lokatę na osiem startujących koni. Otrzymał m.in. 7,2 pkt. za stęp, 7,8 za kłus i 7,3 za galop.

© E. Marakulina
© A. Makeev


W pięciolatkach rywalizowało ze sobą 10 par i w grupie tej rasa achał-tekińska miała dwóch reprezentantów w postaci wspomnianego Gaona oraz Shumera. Podobnie jak Sevan, panowie również pochodzą ze stadniny Shael. Pierwszy z nich jest po Gazyrze i od Djagali (po Yasman). Drugi - po nieco skromniej użytym ogierze Yaz Yar (Yasman - Yava) i od Sharidy Shael (po Gayaz). Obaj są jeleniej maści, ale o skrajnie odmiennych odcieniach. 

Wyżej, bo w połowie stawki, na piątym miejscu został sklasyfikowany Gaon Shael, z wynikiem 73,2%. Chody złocistego ogiera zostały ocenione na: 7,5 (stęp), 7,4 (kłus) i 7,5 (galop). Shumer Shael uplasował się na ósmym miejscu z notą 67,2% (6,8 - stęp, 6,3 - kłus, 6,8 - galop). Zwycięzca, hanowerski wałach Believe In Dream "wykręcił" 85%, a za ruch otrzymał odpowiednio: 9,3/7,9/8,5 pkt.
© E. Marakulina

© A. Makeev


Oraz kilka ujęć z przejazdu Gaona (więcej zdjęć + video jest w podlinkowanym na początku wpisu poście).© E. Marakulina


© A. Makeev

W najstarszej grupie - sześciolatków - wystartował izabelowaty Gaiduvsyz Shah. Urodził się w stadninie Shah Teke, po Galaly i od Simfonii (po Maksut). W tej kategorii pokazało się siedem koni, Gaiduvsyz niestety zamknął stawkę z rezultatem 65,2%, tracąc do pierwszego miejsca 13,8%.
© A. Makeev


Za ruch otrzymał: 6,8 (stęp), 6,4 (kłus), 6,3 pkt. (galop). Polecam zapoznanie się z nagraniami, myślę że konie są w dobrych rękach i praca w nie włożona zaprocentuje (również dosłownie ;-)) na kolejnych zawodach. Gaiduvsyza i Sevana dosiadała Olga Borisenko, a Gaona i Shumera - Yuliya Bogatyreva. Trzymam kciuki za postępy i sukcesy! :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz