poniedziałek, 4 listopada 2013

Tsair Shael na sezon hodowlany 2014

W nadchodzącym sezonie hodowlanym swoisty powrót do korzeni zafunduje Leonid Babaev jednemu ze swych wychowanków. Tsair Shael, rosły, kary ogier jest jednym z najlepszych koni urodzonych w stadninie Shael w ostatnich latach. 

Hodowla Leonida mocno koncentruje się na doborze właściwych koni do kojarzeń, co widać po kilku ostatnich rocznikach źrebiąt. To już nie są kanciaste i fantazyjne formy, to poprawne, uzdolnione użytkowo konie o skonsolidowanych, przemyślanych rodowodach. Jakby ktoś chciał taką maszynę, to z czystym sercem mogę polecić.

Tsair Shael to efekt połączenia młodego reproduktora, również wyhodowanego w Shael, o imieniu Makka Shael (ujeżdżenie klasy Grand Prix), syna Gayaza (o fenomenalnym pochodzeniu: Gaigysyz + "kura znosząca złote jajka" Pampa) i Melany (spadkobierczyni genialnej myśli hodowlanej Vladimira Shamboranta, bez którego nie byłoby jej wybitnych przodków - Omara, Opala, Fakirpelvana...).

Tak cenny rodowód dodatkowo "podbija" inbred 3x3 na Omara, którego wizualnie Tsair przypomina. Czteroletni ogier jest własnością rosyjskiego Klubu "Uspenskiy", który ma w swoich szeregach bardzo obiecujące młode konie achał-tekińskie pochodzące z czołowych hodowli i w 2014 roku zajmie boks czołowego w stajni, w której przyszedł na świat.
© A. Baboev

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza